PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6265}

Mężowie i żony

Husbands and Wives
7,3 8 863
oceny
7,3 10 1 8863
7,5 13
ocen krytyków
Mężowie i żony
powrót do forum filmu Mężowie i żony

Wyraźna inspiracja bergmanowskim "Sceny z życia małżeńskiego". O ile dzieło Bergmana uważam osobiście za inteligentniejsze i bardziej wartościowe, to jednak film Allena oglądało mi się dużo, dużo lepiej.

9 z dużym plusem.

ocenił(a) film na 6
addam23

Allen próbuje formy niczym z programów na MTV (choć ostatnio na Polsacie widziałem podobne), które udają historie z życia wzięte – jest grupa ludzi i ich historia. Tym ludziom towarzyszy kamera, która wszystko rejestruje, a całość jest przerywana wywiadami z poszczególnymi osobami, które dopowiadają co myślały w danym momencie itd.

Oczywiście wszystko rozbudowane względem mojego porównania, i dużo bardziej... prawdziwe. Jest humor, jest ciekawa historia, jest autentyzm. Allen kręci o tym samym dwudziesty-któryś raz, i za każdym razem zrobił to inaczej. Ogląda się z przyjemnością.


6/10

ocenił(a) film na 9
_Garret_Reza_

Po przeczytaniu takiego opisu nie skojarzył bym go z tym filmem. :) Zupełnie inaczej go odbierałem: np nie miałem wrażenia autentyczności. Wręcz przeciwnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones