PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31793}

To wspaniałe życie

It's a Wonderful Life
8,1 25 656
ocen
8,1 10 1 25656
8,0 26
ocen krytyków
To wspaniałe życie
powrót do forum filmu To wspaniałe życie

Śmiałem się jak wariat z radości pod koniec...Niesamowity film, brak słów...

ocenił(a) film na 9
przemek_791

Dokładnie miałem to samo i odkreślenie "Niesamowity" jak najbardziej na miejscu

użytkownik usunięty
przemek_791

Oj tak, tak! Muszę powiedzieć że to naprawdę film w którym jest najwspanialsze zakończenie jakie widziałem w kinie. Po prostu beczy się ze szczęścia, śmieje się ze szczęścia! Dziękuję! Uwielbiam ten film!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ocenił(a) film na 10
przemek_791

:) Cudowny film, chyba nie da sie na nim nie poryczec.

ocenił(a) film na 10
przemek_791

" Pamiętaj że, gdy człowiek ma przyjaciół nigdy nie jest przegrany " - mistrzowska sentencja na zakończenie tego niepowtarzalnego dzieła :)

przemek_791

Dopiero dzisiaj miałem przyjemność odkryć to niepowtarzalne dzieło i już teraz wiem, że będę do niego wielokrotnie wracał. Ponadczasowy, prawdopodobnie najlepszy film Franka Capry.

ocenił(a) film na 10
przemek_791

Nie da się nie płakać. Jeśli na tym filmie nie płaczesz - coś z tobą nie tak : )

ocenił(a) film na 10
dejwid_filmweb

a to całe szczęście, ja ryczałam jak bóbr, pokazałam matce-wyła, przyjaciółce- ryczała przez ostatnie pół godziny, już się zaczynam zastanawiać skąd u nas, twardych babek takie rozmiękczenie, ale widzę,że to typowe i normalne:) uwielbiam ten film!

użytkownik usunięty
mmorgan6

Ja również miałam ostatnio przyjemność obejrzeć ten film i zgadzam się z poprzednikami. Film świetny, wzruszający, ale także dający do myślenia. Jeśli ktoś się jeszcze waha, zachęcam do obejrzenia!

ocenił(a) film na 10

Niesamowity film, to prawda. W zasadzie niełatwo jest opisac go słowami. Trzeba po prostu obejrzec i płakac z radości i szczęścia:) Tak jak to miało miejsce w moim przypadku:) Polecę każdemu, szczególnie tym, którzy gdzieś po drodze zapomnieli jak wartościowymi są osobami i jak wielkie mają serce:) Podnosi na duchu:)

ocenił(a) film na 9
mathiaska

Pierwszy raz w życiu płakałem na filmie :) Na żadnym innym mi się to nigdy nie zdarzyło. A potem przez parę dni chodziłem z bananem od ucha do ucha :D

dave582

ja pierwszy raz płakałam ze wzruszenia i z uśmiechem na twarzy. magiczny, ponadczasowy.

ocenił(a) film na 10
mathiaska

Zgadzam się w 100 procentach bardzo pozytywny film

ocenił(a) film na 10
przemek_791

Wspaniały film. Po raz pierwszy popłakałem się ze wzruszenia.

ocenił(a) film na 9
house90

Miałem podobnie, na koniec filmu nie mogłem powstrzymać łezki która kręciła się w oku na przemian z wielką radością :D Daje mocne 9.

ocenił(a) film na 4
przemek_791

Film niezły, ale jestem zawiedziona, szczególnie po takich ocenach i rekomendacjach... A już na pewno nie mogę uznać go za arcydzieło. Gdybym obejrzała ten film jakieś 30 lat temu to może... Sposób, w jaki została przedstawiona fabuła w naszych czasach ma charakter niemal groteskowy. Amerykańszczyzna wyciskająca łzy. Cud, do którego z latami doszły do amerykańskiego kina takie elementy jak flaga, hymn i basseball. Natomiast cytat - Pamiętaj że, gdy człowiek ma przyjaciół nigdy nie jest przegrany - jest ponadczasowy.

Kreacja_

A ja jestem po prostu zakochana! Moim zdaniem ten film jest ponadczasowy, a jego fabuła jest i zawsze będzie aktualna!

ocenił(a) film na 4
frosche

Absolutnie to rozumiem :). Mam też słabość do wielu filmów, które innym się nie podobają. Dlatego należy się szacunek każdemu widzowi.

ocenił(a) film na 6
Kreacja_

Zgadzam się z przedmówczynią. Nie wiem, niestety, czemu ludzie się tak zachwycają tym filmem, co w nim znajdują. Byłam nastawiona na wielkie arcydzieło, ale trochę się zawiodłam. Jak dla mnie zbyt ckliwy, trochę cukierkowaty, a końcówka mnie wręcz zirytowała - wiem, że założenie było takie, żeby właśnie była tak przewidywalna i ociekająca pięknymi morałami, ale ciężko było to wytrzymać. Oczywiście, każdy lubi co innego - w moje gusta, jeśli chodzi o wymowę, niestety nie wstrzelił się. Za to bardzo podobał mi się klimat filmu, mistrzowski Lionel Barrymore, no i oczywiście James Steward. daje, może trochę naciągane, ale obiektywne 7, bo jednak mimo wszystko film zrobiony świetnie.

ocenił(a) film na 8
zulula

Również się zgadzam. Miało być arcydzieło, a to po prostu bardzo dobry film, rozrywka, nic więcej.

ocenił(a) film na 10
Troublesome

Jesli wezmiesz pod uwage rok produkcji filmu, ponadczasowosc przekazu to ten film absolutnie zasluguje na miano jednego z lepszych w historii amerykanskiego kina. Zreszta warto zauwazyc, ze zarowno krytycy, jak i widzowie dalej bardzo wysoko cenia ten film. Z drugiej strony przeszkadzac moze troche wyidealizowany swiat kina Capry. No coz, mi nie:D

ocenił(a) film na 8
Qjaf

Odpowiedziałeś za mnie. ;p Co do roku - to uwielbiam stare filmy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones